اطلاعات تماس

  • آدرس: تهران - جاجرود - ابتدای جاده سد لتیان - خیابان دانش - پلاک 107
  • تلفن: 76201937-021
  • موبایل: 1071012-0920
  • ایمیل: info@kadokon.com
  •                    dzoomlux@gmail.com

دکوراسیون به سبک کشورهای جهان


دکوراسیون به سبک کشورهای جهاندر کشورهای مختلف جهان باتوجه به سبک:( معماری - طراحی - طراحی داخلی - دکوراسیون )که در ملل جهان باتوجه به اقلیم و موقعیت جغرافیایی که دارا هستند بنا بر این ,هرکدام با اصول و رعایت موازین نسبت به قوانین و مقررات کشور خود متفاوت  می باشند.

در ملل مختلف با توجه به شرایط جغرافیایی و آب و هوایی تغییراتی در دکوراسیون داخلی هر کشور بوجود آمده است , که باتوجه به سلایق بومی و شهری که مختص به مختصات آن محیط و کشور می باشد وجود دارد .دکوراسیون به سبک کشورهای جهان


سبک ایرانی
دکوراسیون به سبک ایرانی و بومی ایرانی ,دارای ارزش ها و ویژگی های خاص و مهم در نوع و سبک معماری و طراحی داخلی را داراست.این ویژگی ها اعم از مواردی چون :(ایجاد تعادل و تقارن در فضا -عواملی الهام گرفته شده از خود طبیعت -مشخص کردن نقطه کانونی و مرکزی در فضا -پوشش -رعایت اصول در معماری بومی و مدرن -ایوان ها در معماری بومی -ستون ها در معماری بومی -وتزیینات گوناگون در سبک ایرانی ) می باشد .مصالح در دکوراسیون و طراحی داخلی ایرانی :چوب /آجر /گچبری /کاشی کاری/آینه کاری /شیشه های رنگی .


 سبک هندی
طراحی داخلی به سبک هندی، میراث تلفیق فرهنگ‌ و هنر غنی و سنتی در سراسر هندوستان است. سبکی که انسان را به شور و جنب و جوش وادار می‌کند.بخش مهمی که در سبک بومی هندی قابل توجه می باشد استفاده و کاربرد رنگ های گرم و تند میباشد و برای تزیین از پارچه های زیبای ارگانزا و تکه دوزی شده و ساتن استفاده می کنندو از مندیر (معبد خانگی) و همچنین استفاده از مجسمه فیل که المان (الهه ثروت )است ,در این سبک استفاده می شود  .و باز چوب در سبک هندی نیز نقش موثری  را داراست  .


سبک مصری
در این سبک  نیز با المان های زیبا و جذاب نیز روبرو می شویم .کاربرد سنگها در این سبک بسیار چشمگیر  است مانند :
آهک و حجم های مکعبی، حجیم و خطوط مستقیم ستون های قطور و منقوش و پنجره های مشبک چوبی با رنگ تیره . در معماری مصری مصطبه (مقابر اشرافی)هیرو گلیف (بارزترین نقوش دکوراتیو مصری )،وستون های کوتاه و چاق، هیروگلیف، نقاشی ساکن و خشک، نقاشی پر رنگ و لعاب، نقاشی روی پاپیروس، نقش کنده کاری شده روی دیوار، رابطه نزدیک با طبیعت، لوتوس، آنخ (کلید زندگی یا کلید نیل )،خدای مات، آنوبوس، خپری (سوسک بالدار)، آمن، وجت، ایارت، اوروبوروس، بست، کانوپیک، اوبلسیک. در دکوراسیون مصری وجود طاقچه هایی پر از اشیاء تزئینی و مجسمه و… دردل دیوار ها و تمام این موارد  مرسوم است .سبک چینی
دراین سبک نیز مواردی وجود دارد که از قابلیت های معماری چینی می باشد,کاربرد چوب به عنوان یک متریال طبیعی در این سبک زیاد دیده می شود. کاربرد اصول فنگ شویی (باد و آب). برقراری اعتدال میان انرژی ها یکی دیگر از خصوصیات سبک چینی است. عناصر مهم درفنگ شویی: آب، آتش، خاک، چوب و فلز هستند.

مهمترین اصل فنگ شویی پرهیز از انباشتگی نظمی و اصل دیگر دقت در رنگ محیط اطراف است. گیاه بامبو به نحوی اعجاب انگیز هر ۵ اصل فنگ شویی را وارد محیط می کند. رنگ های اصلی کاربردی در این سبک مشکی، طلایی، زرد و قرمزمی باشند .


                

عضویت در خبرنامه

  • آدرس: تهران - جاجرود - ابتدای جاده سد لتیان - خیابان دانش - پلاک 107
  • تلفن: 76201937-021
  •  موبایل: 1071012-0920
  • ایمیل: info@kadokon.com
  •                   dzoomlux@gmail.com